einhell-ge-cl-36/230-li-e--solo-odkurzacz-do-liści-aku-3433630

ABC narzędzi ogrodowych – w co warto się zaopatrzyć

Wielu z nas marzy o ślicznym i zadbanym ogrodzie. Dla niektórych to nie tylko relaks pośród natury i ciszy, ale również relaksujący czas przy pracach w ogrodzie. Aby nie sprawić, by ten relaks stał się przykrym obowiązkiem, warto ułatwić sobie prace odpowiednimi narzędziami. Żaden ogród nie obędzie się bez odpowiednich narzędzi ogrodowych. Wyobrażacie sobie nie mieć grabi, szpadla lub sekatora do podcinania krzewów? Bez tego nie uporamy się nawet z najprostszymi zajęciami w pielęgnacji naszego ogrodu. Rynek oferuje wiele narzędzi do pielęgnacji i prac w ogrodzie. Spójrzmy na te, które warto mieć w swoim domu, aby umilić i przyspieszyć prace porządkowe.

Grabie, łopaty, narzędzia ręczne

Jak już wspomnieliśmy, ciężko sobie wyobrazić dbanie o ogród bez podstawowych narzędzi takich jak grabie, łopaty czy mniejsze pazurki i łopatki do prac przy kwiatach. Często musimy coś wykopać, przekopać czy zasadzić, więc łopata czy szpadel to konieczność. Również zagrabiona trawa czy uprzątnięte jesienią liście wymagają prac z wykorzystaniem grabi. Prace przy krzewach, kwiatach czy w przydomowym ogródku nie odbędą się bez pazurków, łopatek czy sekatora, dzięki którym szybko uporamy się z przycięciem krzewów, posadzeniem kwiatów lub wyplewieniem ogródka. Narzędzia ręczne to podstawowe narzędzia do pielęgnacji ogrodu.

Kosiarka

Zielona trawa uspokaja i nadaje piękny klimat dla naszego ogrodu czy podwórka. Jak niestety wiemy, trawa dość szybko rośnie i nikt z nas nie wyobraża sobie stworzenia łąki na podwórzu przez brak systematycznego jej skracania. W tym zadaniu pomoże kosiarka. Czy wybierzemy spalinową czy też elektryczną, każda umożliwi nam koszenie trawy i zadowoli nas efektem. Jeśli jednak posiadamy dość duży ogród czy powierzchnie, na których rośnie trawa, najlepiej zastanowić się nad kosiarką spalinową lub traktorkiem koszącym. Jeśli tej trawy nie jest wiele, bez problemu kosiarka elektryczna da sobie świetnie radę. Jeśli denerwuje nas plączący się przewód prądowy między nogami zasilający elektryczną kosiarkę, najlepszym rozwiązaniem będzie kosiarka z akumulatorem. Obecnie to coraz częściej stosowane rozwiązanie w małych urządzeniach.

Wertykulator

Jeśli chcemy, aby nasz trawnik był odpowiednio zadbany, warto nabyć urządzenie, jakim jest wertykulator. Urządzenie to pozwala użyźnić nasz trawnik poprzez pionowe nacięcia oraz zbieranie martwych połaci trawy, która zatrzymuje dopływ tlenu do młodych korzeni. Wertykulację trawnika najlepiej wykonywać tuż po pierwszym koszeniu wiosną oraz na jesień po zakończeniu sezonu koszenia trawy. Urządzenia te są zazwyczaj elektryczne. Jeśli również denerwuje nas przewód w takich rozwiązaniach, są na rynku dostępne już wertykulatory akumulatorowe.

Podkaszarka

To już chyba ostatnie urządzenie, które pozwala nam zadbać o nasz trawnik. Podkaszarka przydaje się przy chodnikach, murkach, płotach lub drzewach. Jeśli nie chcemy schylać się przy każdej takiej powierzchni, najlepszym rozwiązaniem jest usunięcie źdźbeł trawy podkaszarką. Do małych powierzchni bez problemu możemy zaopatrzyć się w urządzenia elektryczne bądź akumulatorowe.

Dmuchawa i odkurzacz do liści

Często w ogrodach posiadamy wiele drzewek owocowych i liściastych, które jesienią zrzucają swoje liście i skutecznie dokładają nam prac porządkowych. Oczywiście wszystkie możemy uprzątnąć używając grabi. Ale jeśli chcemy przyspieszyć nasze prace i uniknąć odcisków od narzędzi ręcznych, warto zaopatrzyć się w odkurzacz do liści lub dmuchawę. Odkurzacz ma zazwyczaj funkcję dmuchawy oraz wciągania liści do zintegrowanego worka. Dmuchawą możemy w łatwy sposób silnym podmuchem wiatru uprzątnąć liście w kupki czy jedno większe miejsce, z którego później spokojnie spakujemy je do worków na bioodpady lub wywieziemy je na nasz kompostownik.

Piła łańcuchowa

To urządzenie dla prawdziwych mężczyzn. Wiadomo, że faceci to duzi chłopcy, którzy lubią duże i fajne zabawki. Piła łańcuchowa dla większości facetów to świetne urządzenie, dzięki któremu możemy przyciąć większe drzewa, pociąć drzewo na ognisko czy uciąć na odpowiedni wymiar belki na zbudowanie altany. Do lekkich zastosowań i potrzeb typowo domowych, świetnym rozwiązaniem jest zakup piły elektrycznej. Ten typ piły, jak większość już urządzeń elektrycznych, występuje z tradycyjnym przewodem zasilającym oraz akumulatorem. Do cięższych zastosowań, zdecydowanie lepszym wyborem będzie piła spalinowa, która poradzi sobie z każdym wyzwaniem.

Nożyce elektryczne do żywopłotu

Często nasz ogród przystrojony jest różnego rodzaju żywopłotem czy popularnymi żywotnikami, zwanymi potocznie “tujami”. Aby te tworzyły piękny foremny kształt, należy je przycinać. Przycinanie ich ręcznym sekatorem czy nożycami może sprawić wiele problemów i zajmie na pewno dużo czasu. Świetnym narzędziem ułatwiającym to zadanie są wszelkiego rodzaju nożyce do żywopłotu. Dzięki nim dużo łatwiej i równiej przytniemy nasze ulubione krzewy ozdobne i nadamy im piękny foremny kształt.

Urządzeń, które sprawią, że nasze prace w ogrodzie będą przyjemne i szybkie, jest wiele. Oferta takich produktów ciągle się rozszerza, więc jeśli lubimy nowinki techniczne i urządzenia ułatwiające nam prace, na pewno znajdziemy odpowiedni sprzęt dla siebie. Świetną sprawą jest fakt, że coraz więcej urządzeń zasilanych jest akumulatorami. Warto takie urządzenia kupować od jednego producenta, ponieważ akumulator w nich jest zazwyczaj taki sam w każdym urządzeniu. To rozwiązanie pozwoli nam zaoszczędzić miejsce i pieniądze, ponieważ nie musimy kupować każdego urządzenia z osobnym akumulatorem, jeśli mamy już inne narzędzia z tej serii.