einhell-ge-ch-36/65-li-solo-nożyce-do-żywopłotu-aku-3410960

Czy warto inwestować w markowe narzędzia ogrodowe?

Wyniki ogrodowych prac w dużej mierze zależeć będą od narzędzi, którymi posługujemy się w ich trakcie. Sprawdź, dlaczego warto inwestować w markowe narzędzia ogrodowe i dlaczego niskiej jakości narzędzia mogą zniweczyć nawet największe, ogrodnicze wysiłki. Co będzie niezbędne w trakcie prac?

Cechy markowych narzędzi ogrodowych

Przede wszystkim markowe narzędzia ogrodowe wyprodukowane są z trwałych materiałów, takich jak stal nierdzewna, włókno węglowe lub szklane. Dzięki temu są mocne, wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz korozję. Bezpieczne w użytkowaniu nie psują się tak często jak ich tańsze odpowiedniki. Co więcej, kupując markowe narzędzia ogrodowe zyskujesz gwarancję producenta, a razem z nią bezpłatny serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny.

Niemniej ważną cechą markowych narzędzi ogrodniczych jest ich ergonomiczność, którą sprawia, że narzędzia są lekkie w użytkowaniu i bardzo poręczne, co czyni pracę w ogrodzie lekką i przyjemną. Dobrze układają się w dłoni, powodując mniejsze zmęczenie i obciążenie kręgosłupa. Aby ułatwić ogrodowe prace, markowe narzędzia ogrodowe posiadają różnego rodzaju przyciski, przełączniki, dodatkowe elementy rękojeści oraz uchwyty, mające wpływ na wygodę posługiwania się narzędziem oraz na bezpieczeństwo pracy.

W jakie markowe narzędzia ogrodnicze warto się zaopatrzyć?

Podstawowe narzędzia ogrodnicze, w które warto się zaopatrzyć to:

  • nożyce do trawy,
  • piły łańcuchowe,
  • narzędzia na wysięgniku,
  • glebogryzarki,
  • odkurzacze do liści,
  • dmuchawy,
  • rozdrabniarki do gałęzi.

Warto zwrócić szczególną uwagę na glebogryzarki, służące do wzruszania oraz spulchniania ziemi oraz przygotowywania gleby pod uprawę roślin lub przed zakładaniem trawnika. Glebogryzarki służyć mogą również do odchwaszczenia terenu oraz aeracji, przygotowywania grządek pod warzywa i rabatek pod kwiaty.

Markowe rozdrabniacze do gałęzi z kolei ułatwią uporządkowanie terenu i pozbycie się z niego ściętych lub połamanych gałęzi, które następnie można wykorzystać do ściółkowania roślin lub jako kompost.

Przed jesiennymi porządkami ogrodowymi warto zaopatrzyć się w markowy odkurzacz do liści, który szybko i sprawnie upora się z opadłymi, zeschniętymi liśćmi. Dzięki funkcji rozdrabniania liści zmniejszysz ich objętość i rzadziej będziesz musiał opróżniać zbiornik.

Jeśli natomiast nie zależy ci na całkowitym usunięciu z działki liści, lecz na ich przesunięciu w inne miejsce, zaopatrz się w specjalną dmuchawę, które przedmucha liście zalegające na trawniku, ścieżkach oraz na kostce brukowej w wyznaczone miejsce. Używanie dmuchawy nie nadwyręża pleców i pozwala szybko uporać się z jesiennymi, ogrodowymi porządkami.