pompowanie koła kompresorem

Narzędzia samochodowe, które powinieneś mieć

Posiadanie samochodu oznacza swobodę przemieszczania się, ale również wiąże się z koniecznością wykonywania przy nim pewnych zabiegów pielęgnacyjnych i konserwacyjnych. Wielkim ułatwieniem będzie posiadanie narzędzi samochodowych, które oszczędzą nam sporo czasu i pozwolą na przeprowadzenie niektórych prac samodzielnie. Przekonajmy się, w jaki sprzęt zainwestować.

Pielęgnacja karoserii

Każde auto prezentuje się o wiele lepiej, jeśli jego karoseria jest zadbana i błyszcząca. Uzyskanie takich efektów nawet w przypadku samochodów, które mają już swoje lata, jest możliwe, o ile zdecydujemy się na niezwykle sumienne wypolerowanie karoserii. Wygładzenie lakieru bezbarwnego stanowiącego zewnętrzną warstwę zabezpieczającą pozwoli na uzyskanie wspaniałego blasku, ciężko byłoby to jednak wykonać ręcznie. Ułatwieniem będą polerki sieciowe lub akumulatorowe, które za sprawą prawidłowo dobranych padów pomogą w rozprowadzeniu odpowiednich past i uzyskaniu lustrzanego połysku.

Dbanie o koła

Odpowiedni stan ogumienia przekłada się na poziom bezpieczeństwa, a także na zużycie paliwa czy powstający podczas jazdy hałas. Jedną z ważniejszych kwestii wpływających na wszystkie te obszary jest utrzymywanie właściwego ciśnienia w oponach. Najłatwiej będzie to zrobić, dysponując kompresorem do pompowania kół.

Duże znaczenie dla komfortu prowadzenia pojazdu ma także dopasowanie opon do panujących warunków i pory roku, co można osiągnąć, zakładając koła z oponami zimowymi lub letnimi zależnie od sezonu. Będzie to znacznie prostsze z użyciem klucza udarowego, dodatkowo pozwalając na poczynienie sporych oszczędności zarówno jeśli chodzi o pieniądze, jak i czas.

Naładowany akumulator

Podzespołem, który lubi płatać figle, jest samochodowy akumulator. Zimą, gdy niskie temperatury znacznie zmniejszają pojemność baterii zarówno dłuższy okres „bezruchu”, jak i nieopatrzne pozostawione oświetlenie kabiny może doprowadzić do tego, że pojazdu nie da się uruchomić. Własny prostownik może jednak pomóc w kłopotach i pozwolić na szybkie podładowanie akumulatora.