majsterkowanie

Podstawowy zestaw narzędzi dla majsterkowicza

Narzędzia do majsterkowania w domu i przydomowym warsztacie mają dużą grupę docelową. Kupują je osoby, które zdecydowały się na remont, lubią projektować i wykonywać różne rzeczy samodzielnie lub po prostu potrzebują takich narzędzi na stanie. Które z nich są najczęściej wybierane?

Wiertarka, wkrętarka i młot 

Każdy majsterkowicz powinien mieć skrzynkę z podstawowymi narzędziami ręcznymi, które ułatwią przeprowadzanie napraw i pomogą przy realizacji różnych zadań. W wyposażeniu amatorskich warsztatów musi znaleźć się również kilka elektronarzędzi. Najważniejsza jest wiertarka. Przy użyciu odpowiednich wierteł pomoże stworzyć otwory w drewnie, metalu czy ceramice, a także ułatwi mieszanie zaprawy podczas remontu. Skręcanie mebli lub łączenie innych powierzchni wygodniej jest przeprowadzać wkrętarką. Dla amatorów produkowane są wiertarko-wkrętarki, które łączą zalety obu tych rozwiązań. Klient, który nie ma żadnego elektronarzędzia, prędzej zdecyduje się na taki sprzęt niż na dwa oddzielne urządzenia. Wiercenie otworów w twardszych materiałach może wymagać użycia młota udarowego, który sprawdzi się w przypadku remontów lub prac rozbiórkowych.

Różne rodzaje szlifierek 

Kolejne urządzenie, które ze względu na mnogość zastosowań jest często kupowane do domowych warsztatów, to szlifierka. Za jej pomocą można ciąć, gładzić, szlifować lub czyścić powierzchnie. Wyróżnia się jej kilka rodzajów. Najpopularniejsze są szlifierki kątowe – wygodne w operowaniu i bardzo funkcjonalne ze względu na możliwość stosowania różnych tarcz. Szlifierki oscylacyjne służą do obróbki powierzchni płaskich, narożników oraz zgrubnego szlifowania powierzchni zaokrąglonych. Szlifierki mimośrodowe sprawdzają się zarówno do zgrubnego, jak i precyzyjnego szlifowania powierzchni płaskich oraz lekko zakrzywionych. Niektórzy amatorzy domowego majsterkowania decydują się także na szlifierki stołowe, które umożliwiają m.in. ostrzenie wierteł i noży, polerowanie oraz czyszczenie metalu, a także pozwalają na podstawową obróbkę drewna.

Obróbka drewna 

Cięcie drewna na wymiar najłatwiej wykonuje się za pomocą pilarki tarczowej. Jest ona skuteczna, szybka i bezpieczna. Do bardziej precyzyjnych prac lepiej sprawdzi się pilarka z dołączonym brzeszczotem. Wycinanie kształtów w płytach lub przecinanie ich wzdłuż krzywych wygodnie się przeprowadza za pomocą wyrzynarki. Obróbkę skrawaniem w drewnie w celu wyrównywania płaskich powierzchni można wykonać strugiem elektrycznym, czyli małą, poręczną heblarką. Urządzenie to z pewnością przyda się osobom, które amatorsko zajmują się stolarstwem. Natomiast malowanie samodzielnie wykonanych mebli, boazerii lub innych dużych wyrobów drewnianych najszybciej przeprowadza się pistoletem do farb. Jest on na tyle wydajny, że sprawdzi się również przy nakładaniu lakierów, glazur i farb we wnętrzach. Proces jest szybki, a efekt dużo lepszy niż przy malowaniu pędzlem.

Jeden akumulator – wiele urządzeń 

Zakup wielu elektronarzędzi wiąże się z pewnymi kosztami, potrzebą miejsca do ich przechowywania oraz używaniem różnych baterii. Oferowane przez nas akumulatory w systemie Power X-Change pozwalają na korzystanie z różnych elektronarzędzi tej linii. Łącznie jest ich aż 75. Oznacza to, że klient może je kupować bez akumulatora i ładowarki, co wpływa na zmniejszenie ceny, a jednocześnie zwiększa jego zainteresowanie określonym producentem. Akumulatory te ładują się bardzo szybko, a dołączone do nich ładowarki zapobiegają przegrzaniu i informują o ewentualnym uszkodzeniu. Mają również funkcję przywracania do normalnego działania po głębokim rozładowaniu. Akumulatory występują w różnych pojemnościach, a ładowarki w różnych typach.