Nowy FREELEXO CAM

Prawdziwa wolność bez kabli: Kamera zamiast przewodu

Wyobraź sobie rozległą, soczystą, zieloną trawę rozpościerającą się na horyzoncie. Teraz możesz cieszyć się nią bez dużego wysiłku dzięki robotowi koszącemu FREELEXO CAM! Dzięki zaawansowanej technologii kamery robot automatycznie wykrywa obszary trawnika, które należy skosić. Koszenie trawy jeszcze nigdy nie było takie proste – układanie przewodu ograniczającego staje się przeszłością!

Zintegrowana kamera FREELEXO CAM automatycznie rozpoznaje granice trawnika, krawężniki, rabaty i inne nawierzchnie – kostkę brukową, żwir, korę czy asfalt. Specjalne czujniki dbają o bezpieczeństwo, zapobiegając kolizjom z drzewami, żywopłotami czy ścianami. Inteligentne połączenie czujników i kamery sprawia, że robot kosi wyłącznie zielone trawniki – bez potrzeby wyznaczania granic za pomocą kabla.

Robot koszący jest częścią rodziny Power X-Change. Dzięki temu masz możliwość korzystania z tego samego akumulatora w innych narzędziach akumulatorowych Einhell, co umożliwia bezprzewodowe pielęgnowanie ogrodu za pomocą podkaszarek do trawników, nożyc do żywopłotów i innych urządzeń!

Zacznij korzystać z FREELEXO CAM już dziś i przekonaj się, jak łatwa i przyjemna może być pielęgnacja trawnika! Na co jeszcze czekasz?

FREELEXO CAM - Szczegóły

Najważniejsze funkcje w skrócie

Bezprzewodowa wolność
W przypadku Freelexo CAM nie ma potrzeby użycia przewodu ograniczającego. Oszczędza to przede wszystkim czas podczas instalacji kosiarki zautomatyzowanej.
Kamera
Dzięki kamerze, robot koszący automatyczne rozpoznaje granice trawnika. Eliminuje to potrzebę ręcznego wyznaczania stref koszenia.
Czujniki ultradźwiękowe
Zintegrowane czujniki ultradźwiękowe wykrywają przeszkody i granice trawnika, zapobiegając kolizjom już na wczesnym etapie.
Power X-Change
Akumulator kosiarki jest kompatybilny z całym systemem urządzeń Einhell Power X-Change. Możesz go w każdej chwili wymienić na inny, zapewniając ciągłą pracę.
Intuicyjna klawiatura
Prosta obsługa za pomocą klawiatury umożliwia łatwe zaprogramowanie czasu koszenia, dla idealnej pielęgnacji trawnika.
Czujnik deszczu
Kosiarka automatycznie wraca do stacji ładującej w przypadku deszczu. Chroni to trawnik i kosiarkę przed uszkodzeniem.
Maksymalne nachylenie
Dzięki silnemu napędowi, FREELEXO CAM radzi sobie nawet z wzniesieniami o nachyleniu do 25%, zapewniając kompleksową pielęgnację trawnika.
Ochrona przed kradzieżą
Osobisty kod PIN i alarm dźwiękowy chronią kosiarkę przed kradzieżą.
Previous slide
Next slide

Bezprzewodowa wolność

W przypadku Freelexo CAM nie ma potrzeby użycia przewodu ograniczającego. Oszczędza to przede wszystkim czas podczas instalacji kosiarki zautomatyzowanej.

Kamera

Dzięki kamerze, robot koszący automatyczne rozpoznaje granice trawnika.
Eliminuje to potrzebę ręcznego wyznaczania stref koszenia.

Czujniki ultradźwiękowe

Zintegrowane czujniki ultradźwiękowe wykrywają przeszkody i granice trawnika, zapobiegając kolizjom już na wczesnym etapie.

Power X-Change

Akumulator kosiarki jest kompatybilny z całym systemem urządzeń Einhell Power X-Change.
Możesz go w każdej chwili wymienić na inny, zapewniając ciągłą pracę.

Intuicyjna klawiatura

Prosta obsługa za pomocą klawiatury umożliwia łatwe zaprogramowanie czasu koszenia, dla idealnej pielęgnacji trawnika.

Czujnik deszczu

Kosiarka automatycznie wraca do stacji ładującej w przypadku deszczu.
Chroni to trawnik i kosiarkę przed uszkodzeniem.

Maksymalne nachylenie

Dzięki silnemu napędowi, FREELEXO CAM radzi sobie nawet z wzniesieniami o nachyleniu do 25%, zapewniając kompleksową pielęgnację trawnika.

Ochrona przed kradzieżą

Osobisty kod PIN i alarm dźwiękowy chronią kosiarkę przed kradzieżą.

FREELEXO CAM 500

Nasz nowy model robota koszącego w skrócie

Einhell FREELEXO CAM 500 zapewnia zawsze zadbany trawnik – i to w pełni automatycznie. Dzięki technologii kamery nie potrzebuje kabla ograniczającego. Jako członek rodziny Power X-Change, jego akumulator może być wymieniany w dowolnym momencie i używany w innych urządzeniach z rodziny Power X-Change.

 • Robot rozpoznaje obszar koszenia dzięki kamerze i czujnikom ultradźwiękowym
 • Bezszczotkowy silnik – więcej mocy i dłuższy czas pracy
 • Programowalne czasy koszenia
 • Wysokie bezpieczeństwo dzięki czujnikom uderzeń, przewróceń i podnoszenia
 • Do powierzchni trawnika do 500 m²
 • Zintegrowany czujnik deszczu
 • Radzi sobie z nachyleniami do 25%
 • Regulacja wysokości koszenia: 20 – 60 mm
 • W zestawie magnetyczna taśma do krótkoterminowego ograniczenia obszaru koszenia
 • W zestawie 1x akumulator 3,0 Ah PXC i stacja ładowania

Akcesoria do robotów koszących

Masz już robota koszącego lub planujesz jego zakup? W takim razie akcesoria do niego mogą Cię zainteresować!
Posiadamy szeroką gamę akcesoriów do każdego modelu robota, m.in.:

 • Przewód ograniczający: Wyznacza granice trawnika, co zapewnia precyzyjne koszenie. Chroni delikatne rośliny i rabaty kwiatowe.
 • Garaż: Osłania robota koszącego przed deszczem, śniegiem i słońcem. Przedłuża żywotność urządzenia.
 • Ostrza zapasowe: Zapewniają ciągłość koszenia i doskonałe rezultaty. Łatwe do wymiany.
 • Zestaw czyszczący: Umożliwia łatwe i dokładne czyszczenie robota. Zawiera szczotki, ściereczki i inne niezbędne narzędzia.

Wykluczanie stref z koszenia za pomocą taśmy magnetycznej

Nie chcesz kosić jednego fragmentu ogrodu, gdzie znajduje się przyjazna dla pszczół łąka kwietna? Nic prostszego! Do modelu FREELEXO CAM dołączona jest taśma magnetyczna, dzięki której określone miejsca w ogrodzie można tymczasowo lub na stałe wyłączyć z obszaru koszenia – nie ma znaczenia, czy taśma jest luźno ułożona, zakopana czy zarośnięta trawą. Za pomocą czujników magnetycznych robot wykrywa ją i automatycznie skręca na jej granicy. Nieważne, czy jest to łąka kwietna, młode rośliny, świeżo posadzony żywopłot, czy też przyjęcie w ogrodzie, które musi odbyć się bez zakłóceń przez kosiarkę zautomatyzowaną – taśma magnetyczna jest właściwym rozwiązaniem.
Przy okazji: jeśli niektóre krawędzie trawnika nie są wyraźnie wyznaczone, taśma magnetyczna może również wtedy okazać się pomocna.

Montaż i instalacja w możliwie najkrótszym czasie

Krok po kroku do idealnego trawnika

Krok 1: Stacja ładująca i kabel prowadzący

Zacznij od instalacji stacji ładującej i kabla prowadzącego. Pętla kablowa o powierzchni 5 m² wokół stacji ułatwi kosiarce automatyczne dokowanie.

Krok 2: Kalibracja i inicjalizacja

Umieść FREELEXO CAM w stacji ładującej, skalibruj ją i rozpocznij podróż inicjującą.

Krok 3: Uruchom FREELEXO CAM

Twoja kosiarka automatyczna FREELEXO CAM jest gotowa do działania w mgnieniu oka. Ciesz się pięknym trawnikiem bez wysiłku!

Zawsze aktualizuj swoją kosiarkę zautomatyzowaną

Tutaj znajdziesz odpowiednią aktualizację oprogramowania sprzętowego dla Twojego robota koszącego

Masz pytania dotyczące instalacji robota koszącego lub oferowanych usług?

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania

 • Dla FREELEXO CAM nie jest wymagany żaden przewód ograniczający. Krawędzie trawnika i przeszkody są wykrywane dzięki zintegrowanej kamerze i czujnikom ultradźwiękowym.
 • Jedyne, co musisz zrobić, to podczas instalacji ułożyć kabel prowadzący. Jest to pętla kablowa o powierzchni 5 m² ułożona wokół stacji ładującej, za pomocą której kosiarka dokuje do stacji ładującej.
Kosiarki zautomatyzowane Einhell mogą również jeździć w deszczu, ale może to spowodować niepotrzebne uszkodzenia gleby i trawy. Czujnik deszczu to opcjonalna funkcja, która temu zapobiega, automatycznie przywracając robota do stacji ładującej.
Kosiarka zautomatyzowana generuje podczas pracy poziom hałasu wynoszący 57 dB (A). Odpowiada to w przybliżeniu normalnej głośności rozmowy.
Poza solidną osłoną, model FREELEXO CAM wyposażony jest w czujniki uderzeń, przewrócenia i podnoszenia, co pozwala mu szybko i automatycznie rozpoznawać przeszkody oraz w razie potrzeby zatrzymywać ostrza.
Nie, aktualne modele FREELEXO CAM nie są kompatybilne z aplikacją Einhell.
Kosiarka automatyczna porusza się po ogrodzie z wyłączonym trybem tnącym z powodu procesu inicjacji, który ma miejsce podczas pierwszego użytkowania. W tym czasie ocenia jakość granicy trawnika, ustalając wartość referencyjną dla 200 punktów granicznych w ogrodzie (lub kolejnych 200 punktów, jeśli granice są słabo zdefiniowane), zanim rozpocznie koszenie. Ten proces może zająć około godziny, zależnie od kształtu ogrodu i trawnika. Jeśli podczas inicjacji kosiarka automatyczna wróci do stacji ładowania, na przykład z powodu niskiego poziomu naładowania akumulatora, lub zostanie przerwana, proces inicjacji zostanie wznowiony przy następnym uruchomieniu. Po zakończeniu etapu inicjacji kosiarka automatyczna uruchamia tryb koszenia i rozpoczyna pracę na trawniku.
Żółte lub brązowe obszary trawy w obszarze koszenia mogą czasami skutkować przerwaniem pracy kosiarki automatycznej, ponieważ maszyna nie rozpoznaje ich jako trawnik. Kamera sprawdza te obszary ponownie, decydując, czy kontynuować jazdę czy zmienić kierunek. Podobnie, liście na trawniku jesienią mogą mieć podobny wpływ na działanie kosiarki. Aby uzyskać płynną jazdę i dobre wyniki koszenia, zaleca się usunięcie liści z obszaru trawnika przed rozpoczęciem pracy kosiarki automatycznej.
Kosiarka automatyczna identyfikuje liście i gałęzie jako przeszkody, gdy widoczność jest ograniczona lub gdy trawa pod nimi przestaje być widoczna. Dlatego obszar, na którym odbywa się koszenie, powinien być zawsze wolny od takich elementów. Ponadto, spalone obszary trawy (o kolorze żółtym lub brązowym) mogą stanowić problem dla kosiarki, ponieważ to kolor zielony jest jej punktem odniesienia.
Wyraźnie widoczne krawędzie trawnika to wyraźne granice o szerokości co najmniej 30 cm, takie jak krawężniki, żwir, asfalt, kora drzewna.
Taśma magnetyczna działa jak wirtualny płot dla robota koszącego FREELEXO CAM. Wbudowane w robota czujniki magnetyczne wykrywają taśmę i powodują, że robot zawraca przed jej krawędzią. Dzięki temu możliwe jest wyznaczenie obszarów, do których robot ma nie wjeżdżać.
Jeśli Twój ogród posiada słabo widoczne lub niewystarczająco odgraniczone strefy trawnika, możesz użyć taśmy magnetycznej, aby zapewnić optymalne działanie robota FREELEXO CAM.
Tak, oczywiście. W takim przypadku należy jednak położyć osobny przewód prowadzący.
 • Potrzebne jest zewnętrzne gniazdo elektryczne zapewniające ciągłe zasilanie. Kabel zasilający stacji ładowania ma długość 10 m. Upewnij się, że kabel zasilający nie znajduje się na obszarze koszenia.
 • Stacja ładowania musi być umieszczona na płaskiej powierzchni.
 • Konieczna jest możliwość ułożenia kabla prowadzącego wokół stacji ładowania.
 • Umieść stację ładowania w miejscu zacienionym.

Model A

Dotyczy następujących urządzeń:

Bez wyświetlacza – Numery artykułów: 3413940; 3413941; 3413942; 3413943; 3413944; 3413945; 3413946; 3413947; 3413948; 3413949; 4326363
Z wyświetlaczem – Numery artykułów: 3413950; 3413951; 3413953; 3413955; 3413952; 4326368

Przygotuj:

 • Paragon
 • Numer seryjny kosiarki
 • Pusty pendrive USB

Instrukcja:

 1. Podłącz pendrive USB do gniazda USB.
 2. Włącz kosiarkę (przełącznik ON).
 3. Naciśnij jednocześnie przyciski POWER i OK, przytrzymaj je krótko. Kosiarka uruchomi się w trybie rozruchu.
 4. Wciśnij przycisk 1 (lub „Ustaw czas pracy”) na klawiaturze numerycznej.
 5. Wyjmij pendrive USB i odczytaj dane na komputerze. Znajdziesz tam plik tekstowy (*.txt) z kodem PUK. Skontaktuj się z serwisem klienta, podając PUK, aby otrzymać nowy PIN.

Model B

Dotyczy następujących urządzeń:

Bez wyświetlacza – Numery artykułów: 3413961; 3413962
Z wyświetlaczem – Numery artykułów: 3413980; 3413981

Przygotuj:

  • Paragon
  • Numer seryjny kosiarki
  • Pusty pendrive USB

Instrukcja:

  1. Podłącz pendrive USB do gniazda USB (na spodzie urządzenia).
  2. Włącz kosiarkę (przełącznik ON).
  3. Kosiarka automatycznie zapisze PUK na pendrive’ie i zakończy proces dźwiękiem sygnałowym.
  4. Wyjmij pendrive USB i odczytaj dane na komputerze. Znajdziesz tam plik tekstowy (*.txt) z kodem PUK.
  5. Skontaktuj się z serwisem klienta, podając PUK, aby otrzymać nowy PIN.

W przypadku modelu B z wyświetlaczem możesz również wyświetlić PUK na ekranie kosiarki:

 1. W trybie zablokowanym naciśnij i przytrzymaj przycisk „SET” przez 6 sekund.
 2. Na ekranie wyświetli się kod PUK.
 3. Skontaktuj się z serwisem klienta, podając PUK, aby otrzymać nowy PIN.
Twój koszyk
Scroll to Top