Technologia silników bezszczotkowych

Nowoczesne wiertarki i wkrętarki akumulatorowe z silnikami bezszczotkowymi

Brushless Energy - innowacyjna technologia dla najlepszych osiągów

Minimalne tarcie i maksymalna wydajność

Urządzenia wykorzystujące technologię Brushless Energy są bezobsługowe, mocne i energooszczędne. Szczotki węglowe mają bardzo negatywny wpływ na wydajność i trwałość konwencjonalnych silników elektrycznych – dlatego właśnie wyposażyliśmy nasze narzędzia w najnowsze napędy bezszczotkowe. Straty spowodowane tarciem lub wymuszone przerwy spowodowane przegrzaniem silnika to już przeszłość.

Innowacyjny napęd od Einhell

Najnowocześniejsza technologia silników elektrycznych​

Przetworniki elektromagnetyczne zamiast szczotek węglowych

Mniejsze zużycie, dłuższa żywotność

Wysoka wydajność, idealna do użytku bezprzewodowego

Do wszystkich urządzeń Power X-Change w domu i ogrodzie

Tak wygląda prawdziwa wydajność

Najnowocześniejsza technologia umożliwia budowę silników elektrycznych bez szczotek węglowych. Zamiast mechanicznego komutatora ze szczotkami, zastosowano elektrycznie sterowany komutator; cewki są nieruchome, a magnesy znajdują się na wirniku. Układ komutatora kolejno włącza i wyłącza zasilanie cewek, których pole magnetyczne powoduje obrót wirnika. Wyeliminowanie zużywających się elementów zapewnia trwałość i sprawność tego rozwiązania.

jak dziala silnik bezszczotkowy
silniki bezszczotkowe to wysoka sprawnosci i wydajność

Dziura, dziura i… jeszcze jedna dziura. Wysoka sprawność silnika przekłada się także na wydajność akumulatora. Dlatego w wielu narzędziach Power X-Change i urządzeniach ogrodniczych, stosujemy silniki Brushless o szczególnie wysokiej sprawności. Otrzymujemy dzięki temu niewielką wagę i kompaktową konstrukcję urządzeń. Zastosowanie silników Brushless znacznie przyczynia się do ułatwienia obsługi i większego komfortu użytkowania wszystkich narzędzi.

Wydłużona żywotność urządzeń

Bez fontanny iskier - nasze silniki bezszczotkowe są
niezwykle wytrzymałe, bezobsługowe i trwałe.

W skrócie: dlaczego nasze silniki bezszczotkowe są tak dobre?

Czy silniki bezszczotkowe są lepsze od zwykłych?
Mocne

Pełna wydajność - bez kompromisów

Większa moc dzięki mniejszym stratom tarcia: nasze bezszczotkowe silniki umożliwiają wyższe prędkości i większy moment obrotowy niż konwencjonalne silniki elektryczne.

Czy silniki bezszczotkowe są bardziej wytrzymałe od zwykłych?
Wytrzymałe

Minimalne tarcie - dłuższy czas pracy

Idealne również do dużych projektów: Ze względu na niskie wytwarzanie ciepła nasze bezszczotkowe narzędzia mogą być używane dłużej, z pełną mocą bez przegrzewania.

Czy silniki bezszczotkowe mają dłuższą żywotność?
Bezobsługowe

Brak zużycia - pełna niezawodność

W silnikach Brushless nie zużywają się szczotki węglowe, a co za tym idzie, nie trzeba ich często wymieniać. Dzięki temu, w porównaniu ze standardowym silnikiem wyposażonym w szczotki węglowe, nasze silniki są znacznie trwalsze.

Czy silniki bezszczotkowe są lepsze?
Kompaktowe

Mniejszy silnik - większy efekt

Z uwagi na fakt, że silniki bezszczotkowe są mniejsze od klasycznych, byliśmy w stanie zyskać miejsce w obudowie i zredukować ciężar urządzeń. Udało nam się zaprojektować wyjątkowo lekkie i ergonomiczne narzędzia.

Czy silniki bezszczotkowe są wydajniejsze od tradycyjnych?
Wydajne

Wysoka wydajność - lepszy wynik

Większa moc i dłuższy czas pracy. Ponieważ w silnikach Brushless nie występują straty wskutek tarcia, można efektywniej wykorzystać moc akumulatora systemu Power X-Change.

Twój koszyk
Przewiń do góry