Freelexo 350 czy Freelexo 600 BT - którego wybrać?

Freelexo 350 Einhell Power X-Change robot koszący

Dwa osobne trawniki do skoszenia?

Freelexo 350 z funkcją koszenia dwustrefowego

Czy masz w ogrodzie drugi trawnik, który jest oddzielony od reszty np. ścieżką lub podjazdem? Nie ma problemu, program koszenia dla obszarów drugorzędnych umożliwia optymalną pielęgnację również tam – bez drugiej stacji ładowania!

Idealny do trawników do 350 metrów kwadratowych.

Cena regularna

0

Cena promocyjna

0

Harmonogram koszenia w aplikacji?

Freelexo 600 BT z aplikacją na Bluetooth

Dzięki funkcji Bluetooth, roboty koszące Freelexo 600 BT oferują możliwość zmiany ustawień z poziomu aplikacji na urządzenie mobilne. Dzięki temu można w każdej chwili uruchomić robota koszącego, ustawić stały harmonogram koszenia, przeglądać statystyki i zdefiniować wiele innych praktycznych ustawień zgodnie z własnymi wymaganiami bez konieczności podchodzenia do robota.

Świetny do koszenia trawników do powierzchni 600 metrów kwadratowych.

Cena regularna

0

Cena promocyjna

0

Dane techniczne i funkcje

Cecha Freelexo 350 Freelexo 600 BT
Zalecana powierzchnia robocza 350 m2 600 m2
Aplikacja na telefon Nie Tak (Bluetooth)
Pojemność i typ baterii 2,0Ah Li-Ion – Power X-Change 2,5Ah Li-Ion – Power X-Change
Czujnik deszczu Tak Tak (On/Off)
Funkcja Strefy Koszenia (Multi Area) Nie Tak
Funkcja Strefa Poboczna/Obszar odrębny Tak Nie
Funkcja Ecomode (Oszczędność energii) Tak Nie
Osprzęt/akcesoria Akumulator 2.0 Ah, Stacja ładująca, przewód 110m, szpilki 150 szt., 2 kpl ostrzy, 4 łączniki przewodu Akumulator 2,5 Ah, Stacja ładująca, przewód 140m, szpilki 200 szt., 2 kpl ostrzy, 4 łączniki przewodu
Akumulatorowa seria urządzeń Power X-Change Power X-Change
Szerokość koszenia [cm] 18 18
Regulacja wysokości koszenia 5 stopniowa, 20-60mm 5 stopniowa, 20-60mm
Maksymalne nachylenie wzniesienia 35% 35%
Wskaźnik naładowania baterii Tak Tak

Funkcje robotów koszących Freelexo od Einhell

Członek rodziny Power X-Change

1 bateria to 1000 możliwości: system akumulatorowy Power X-Change otwiera świat bezprzewodowej wolności dzięki jednemu rodzajowi baterii do ponad 300 urządzeń!

Freelexo 350, Freelexo 600 BT

Robot koszący Freelexo Power X-Change
Aplikacja mobilna robotów koszących Freelexo

Wygodne sterowanie za pomocą aplikacji

Kosiarki automatyczne Freelexo oferują indywidualne opcje ustawień, które w przypadku niektórych modeli można wygodnie zdefiniować ze smartfona dzięki funkcji Bluetooth lub poprzez sterowanie za pomocą aplikacji. Dzięki temu można indywidualnie uruchamiać kosiarkę automatyczną, ustalać stałe pory koszenia, przeglądać statystyki i wybierać wiele innych praktycznych ustawień według własnych potrzeb.

Freelexo 600 BT

Koszenie wielostrefowe

Większość ogrodów nie składa się z kwadratowego trawnika, ale często są bardzo skomplikowane z przeszkodami i krętymi terenami. Aby włączyć te części trawnika do regularnego koszenia, dostępna jest funkcja “Multi-Area”. Oznacza to, że robot regularnie wyrusza ze stacji ładującej do indywidualnie określonych punktów przewodu granicznego w ogrodzie. W ten sposób uzyskuje się jednolity wzór cięcia na wszystkich powierzchniach w ogrodzie.

Freelexo 600 BT

Koszenie wielostrefowe robotem koszącym Freelexo
Koszenie dwustrefowe Roboty koszące Freelexo

Dwa osobne trawniki do skoszenia?

Czy masz w ogrodzie drugi trawnik, który jest oddzielony od reszty np. ścieżką lub podjazdem? Nie ma problemu, program koszenia dla obszarów drugorzędnych umożliwia optymalną pielęgnację również tam – bez drugiej stacji ładowania!

Freelexo 350

ECO-MODE: Tryb oszczędzania energii

Przepływ prądu w przewodzie granicznym pomaga kosiarce automatycznej orientować się w ogrodzie. W trybie ECO sygnał pętli wyłącza się automatycznie, gdy tylko kosiarka automatyczna znajdzie się w stacji ładowania. Dzięki temu oszczędza się energię elektryczną i chroni środowisko.

Freelexo 350

Roboty koszące Freelexo i tryb ECO
Robot koszący z czujnikiem deszczu

Czujnik deszczu chroni trawnik

Dzięki czujnikowi deszczu roboty koszące Einhell rozpoznają zmiany pogody i samodzielnie wracają do stacji ładującej, gdy pada deszcz. W ten sposób roboty koszące zapewniają czyste cięcie, a jednocześnie chronią trawnik, ponieważ koszenie w mokrych warunkach może powodować obicia i wyrwania źdźbeł trawy. Po deszczu kosiarka automatyczna samodzielnie wznawia pracę i przywraca ogród do formy.

Freelexo 350, Freelexo 600 BT

Idealny trawnik dzięki mulczowaniu

Jeśli w ogrodzie znajdują się określone meble ogrodowe lub na przykład trampolina, koszenie punktowe pozwala zachować jednolity wzór koszenia. Dzięki tej funkcji nawet tak trudno dostępne miejsca mogą być przycinane w sposób ukierunkowany.

Freelexo 350, Freelexo 600 BT

Idealny trawnik dzięki mulczowaniu

Aplikacja mobilna Einhell Connect

Steruj robotem Freelexo BT wygodnie przez aplikację na smartfona! Dzięki funkcji Bluetooth, roboty koszące w wersji Freelexo BT / LCD BT/ LCD BT+ oferują możliwość zmiany ustawień z poziomu aplikacji na urządzenie mobilne. Dzięki temu można w każdej chwili uruchomić robota koszącego, ustawić stały harmonogram koszenia, przeglądać statystyki i zdefiniować wiele innych praktycznych ustawień zgodnie z własnymi wymaganiami bez konieczności podchodzenia do robota. W ten sposób można uzyskać doskonały trawnik i zadbany ogród niemal całkowicie automatycznie.

Pobierz z:

Robot koszący Einhell często zadawane pytania FAQ

Masz pytanie dotyczące robotów koszących Freelexo?

 • Robot kosi trawę na podstawie haromonogramu koszenia. Można go spersonalizować lub zostawić fabryczne ustawienia. Zaleca się 8 godzin dziennie.
 • Robot jeździ losowo.
 • Odpowiednio ustawiony czas koszenia, dostosowany do wielkości ogrodu, zapewnia niezawodny i jednolity rezultat koszenia.
 • Dokładne określenie, ile metrów kwadratowych można skosić na jednym ładowaniu akumulatora, zależy od rodzaju i stanu ogrodu.
Na płaskiej powierzchni robot porusza się z prędkością około 33 cm na sekundę, co odpowiada 1,3 km na godzinę. Jest to prędkość nieco wolniejsza od prędkości chodzenia.

Robot koszący pracuje na akumulator Einhell Power X-Change 18V, który jest kompatybilny z ponad 250 innymi urządzeniami akumulatorowymi Einhell.

Głośność robota wynosi około 60 dB (w zależności od modelu). Jest to mniej więcej tyle, ile wynosi głośność pokoju i rozmowy. Jeśli robot koszący pracuje głośniej niż zwykle, oznacza to, że na ostrzach mogą znajdować się ciała obce lub mogą być one uszkodzone. Aby normalny poziom dźwięku został przywrócony, należy wyczyścić lub wymienić noże tnące.

Robot działa w sposób losowy, musi zatem regularnie kosić trawnik, aby zapewnić równą powierzchnię trawnika. Ścięta trawa pozostaje jako nawóz, dlatego nie należy dopuszczać do zbyt długiego wzrostu trawnika. Większe ścinki trawy zakwaszają glebę, większe opory przy cięciu ograniczają czas pracy robota na jednym ładowaniu.  Każdy ogród jest inny, nie jest możliwe dokładne określenie czasu koszenia. Jako zalecenie można przyjąć, że przy 500 m² trawnika robot powinien dziennie pracować 8 godzin.

Robot koszący radzi sobie na zboczach o nachyleniu do 35%.

Deszcz nie szkodzi robotowi, ale nie należy czyścić robota za pomocą węża ogrodowego/ myjki ani pod bieżącą wodą.

 • Do czyszczenia spodu robota nie należy używać węża ogrodowego / myjki.
 • Wyłącz główny wyłącznik znajdujący się od spodu robota. Następnie robota można wyczyścić wilgotną szmatką.
 • Nie używać żadnych środków czyszczących ani rozpuszczalników i nie płukać robota pod bieżącą wodą.
 • Noże należy wymieniać co najmniej co 3 miesiące lub częściej w zależności od ich zużycia, aby nie zmniejszać wydajności pracy robota. Jeśli noże są uszkodzone, należy je jak najszybciej wymienić. Zawsze wymieniaj wszystkie 3 noże w zestawie tnącym jednocześnie.

Pomimo dużej liczby czujników i funkcji bezpieczeństwa, zaleca się ostrożność. Podczas pracy robota koszącego nie należy pozostawiać zwierząt domowych w ogrodzie bez opieki. Aby chronić jeże i inne dzikie zwierzęta, zaleca się, aby kosiarka nie była używana po zachodzie słońca.

Jeśli temperatura akumulatora jest wyższa niż 75 °C, robot koszący powraca do stacji ładowania. Jeśli temperatura akumulatora jest wyższa niż 45 °C lub niższa niż 0 °C, ładowanie zostaje przerwane, a robot koszący czeka w stacji ładującej. W lecie należy pracować we wczesnych godzinach porannych i unikać koszenia w gorących porach dnia. Po schłodzeniu akumulatora lub jednostki sterującej do dopuszczalnego zakresu temperatur robot koszący automatycznie powraca do zaplanowanego haromonogramu pracy.

Wszystkie modele posiadają funkcję „koszenia krawędzi”, co oznacza, że robot porusza się wzdłuż przewodu granicznego i równomiernie kosi krawędź trawnika. Funkcję tę można aktywować lub dezaktywować w modelach z aplikacją lub wyświetlaczem.

Większość ogrodów składa się nie tylko z kwadratowego trawnika. Funkcja Multi-Area, jest przydatna przy skomplikowanych trawnikach z trudno dostępnymi obszarami. Pozwala na wyznaczenie 3 stref koszenia i określenie intensywności ich koszenia. Kosiarka automatyczna zaczyna pracę od określonej przez użytkownika strefy. Funkcja pozwala osiągnąć równomiernie skoszony trawnik na każdej strefie nawet tej w odległych i trudno dostępnych obszarach ogrodu.

W miejscach, do których robot koszący nie ma pełnego dostępu, np. pod meblami ogrodowymi, trampolinami, trawa jest wyższa. Odłóż mebel na bok, umieść robota na trawie i uruchom tryb koszenia punktowego. Robot będzie kosił po spirali co zapewni na całej powierzchni trawnika odpowiednią wysokość trawy.

Robot wraca do stacji ładowania w następujących przypadkach:
 • Poziom naładowania akumulatora spada poniżej 30%
 • Dzienny czas pracy dobiegł końca
 • Czujnik deszczu jest aktywny i został uruchomiony.
 • Robot koszący przegrzał się.
 • Użytkownik ręcznie wysyła robota koszącego z powrotem do stacji ładowania.
 • Tryb „Koszenie krawędzi” lub „Koszenie punktowe” został uruchomiony poza ustawionym oknem roboczym i zakończony przez robota koszącego.
 • Robot koszący jest wyposażony w kilka czujników bezpieczeństwa: Czujnik podnoszenia i przechylania umożliwiający natychmiastowe wyłączenie zespołu tnącego robota.
 • Ponadto robot koszący jest wyposażony w duży przycisk zatrzymania, który umożliwia natychmiastowe zatrzymanie robota w dowolnym momencie.
 • W przypadku awarii zasilania robot automatycznie się zatrzymuje.
 • Robot koszący jest zabezpieczon też przed kradzieżą za pomocą osobistego kodu PIN i akustycznych sygnałów ostrzegawczych.
 • Pomimo dużej liczby czujników i funkcji bezpieczeństwa, zaleca się ostrożność. Podczas pracy robota koszącego nie należy pozostawiać w ogrodzie zwierząt domowych ani małych dzieci bez nadzoru. Aby chronić jeże i inne dzikie zwierzęta, zaleca się nie używać kosiarki w nocy.
 • Gdy pada deszcz i zostanie aktywowany czujnik deszczu, robot wraca do stacji ładującej, aby uniknąć uszkodzeń trawnika.
 • Podczas burzy stacja ładowania powinna być odłączona od zasilania, aby uniknąć ryzyka uderzenia pioruna.
 • Gdy jest bardzo gorąco i zadziała zabezpieczenie przed wysoką temperaturą, robot przemieszcza się do stacji ładowania i zatrzymuje się do czasu ochłodzenia. Następnie robot automatycznie wznawia pracę. W lecie należy ustawić godziny pracy na mniej gorące pory dnia i umieścić stację ładowania w zacienionym miejscu.
Ponieważ roboty koszące koszą trawę w regularnych, krótkich odstępach czasu, ścinki są znacznie krótsze w porównaniu z kosiarkami konwencjonalnymi. Dzięki temu skoszonej trawy nie trzeba zbierać i wyrzucać, lecz można ją pozostawić jako naturalny nawóz. Składniki odżywcze pochodzące ze ściętych źdźbeł w naturalny sposób użyźniają glebę. Ponadto rozdrobniona trawa chroni trawę, przed wysychaniem i mrozem. W ten sposób zapewniasz naturalną, wszechstronną ochronę trawnika o każdej porze roku.

Jeśli temperatura akumulatora jest wyższa niż 75 °C, robot koszący powraca do stacji ładowania. Jeśli temperatura akumulatora jest wyższa niż 45 °C lub niższa niż 0 °C, ładowanie zostaje przerwane, a robot koszący czeka w stacji ładującej. W lecie należy pracować we wczesnych godzinach porannych i unikać koszenia w gorących porach dnia. Po schłodzeniu akumulatora lub jednostki sterującej do dopuszczalnego zakresu temperatur robot koszący automatycznie powraca do zaplanowanego haromonogramu pracy.

 • Dzięki funkcji Bluetooth, roboty koszące w wersji Freelexo BT / LCD BT/ LCD BT+ oferują możliwość zmiany ustawień z poziomu aplikacji na urządzenie mobilne. Dzięki temu można w każdej chwili uruchomić robota koszącego, ustawić stały harmonogram koszenia, przeglądać statystyki i zdefiniować wiele innych praktycznych ustawień zgodnie z własnymi wymaganiami bez konieczności podchodzenia do robota. W ten sposób można uzyskać doskonały trawnik i zadbany ogród niemal całkowicie automatycznie.
 • Robot koszący może być w zakresie ustawień indywidualnie dopasowany do ogrodu na którym pracuje przy pomocy aplikacji. Na przykład w przypadku ustawienia stref koszenia można wprowadzić odległość w metrach od których robot ma zacząć pracę żądane metry do punktu początkowego i ustawić procentowe obciążenie. Ponadto można utworzyć i dodać kilka harmonogramów oraz aktywować czujnik deszczu i koszenie krawędziowe.
 • Można zdalnie aktywować/ dezaktywować różne funkcje robota np. czujnik deszczu lub tryb koszenia krawędzi.
 • Po połączeniu się z robotem, możesz zobaczyć jego status pracy. Co więcej, możesz wydawać robotowi polecenia – np. koś, zatrzymaj się czy powróć do stacji dokującej.
 • Jeśli potrzebujesz pomocy lub informacji na temat uruchamiania/instalacji robota koszącego, pomożemy Ci, udostępniając filmy i szczegółowe instrukcje.
Łącząc się z robotem przez Bluetooth można korzystać z następujących funkcji:
 • Sterowanie robotem
 • Sprawdzanie ustawień
 • Programowanie robota
 • Wyświetlanie bieżącego stanu
 • Aktualizacja oprogramowania
 • Pomoc i informacje dotyczące instalacji robota
Sprawdź, czy masz najnowszą wersję naszej aplikacji. Jeśli w sklepie z aplikacjami nie jest dostępna żadna aktualizacja, oznacza to, że masz najnowszą wersję. Problemy z połączeniem często można rozwiązać poprzez ponowne uruchomienie aplikacji/Bluetooth. Upewnij się, że znajdujesz się w bliskiej odległości od robota koszącego. Wprowadź również kod PIN robota w aplikacji.

Nie – stałe połączenie z internetem jest niezbędne tylko do procesu rejestracji

 1. Dodaj urządzenie

  Zanim będzie można dodać urządzenie, należy się najpierw zarejestrować. Można to zrobić za pomocą zwykłej rejestracji lub istniejących kont w serwisach Google lub Facebook. Następnie należy dodać urządzenie. Po nadaniu indywidualnej nazwy urządzenia można zeskanować kod QR znajdujący się na urządzeniu lub wprowadzić numer seryjny robota. Następnie należy włączyć robota i aktywować Bluetooth w smartfonie. Robot pojawi się automatycznie na liście dostępnych urządzeń. Należy go wybrać z listy i wprowadzić kod PIN w celu połączenia.

 2. Połącz

  Po wybraniu urządzenia i wprowadzeniu kodu PIN zostanie wyświetlony przegląd urządzeń podłączonych do konta, z którymi można się teraz połączyć. W przyszłości oprócz robota koszącego mogą zostać zintegrowane inne urządzenia firmy Einhell. Po nawiązaniu połączenia z robotem można dostosować harmonogram koszenia oraz wszystkie dodatkowego funkcje pod swoje preferencje. Można wydać mu polecenia: koszenie, zatrzymanie, powrót do stacji.

• Najpierw należy zrobić szkic ogrodu. Oznacz obszary, które należy wyłączyć z koszenia. Narysuj te wszystkie przeszkody i opracuj plan, jak chcesz je chronić.
• Trawnik należy przyciąć na maksymalną długość 60 mm.
• Usuń z trawnika wszelkie luźne przedmioty, które mogłyby uszkodzić robota lub zostać przez niego uszkodzone.
• Liście nie muszą być usuwane, ponieważ zostaną rozdrobnione przez robota koszącego.

• W pierwszej kolejności należy określić optymalne miejsce dla stacji ładowania. Konieczne jest zewnętrzne gniazdo elektryczne, które zapewnia stały dopływ prądu, tak aby robot koszący mógł się bez przeszkód ładować
• Stacja ładowania musi się znajdować na płaskiej powierzchni na wysokości darniny. Ten obszar musi być płaski, równy i suchy.
• Kabel zasilający stacji ładującej ma długość 10 m. Należy uważać, aby nie umieścić kabla na powierzchni, która ma być koszona.
• Należy wybrać miejsce w cieniu, ponieważ ładowanie akumulatora przebiega najlepiej w chłodnym otoczeniu.
• Dodatkowo należy zwrócić uwagę na to, aby przewód ograniczający na odcinku co najmniej dwóch metrów bezpośrednio przed stacją ładowania był położony w linii prostej.
• Zakrzywienia i zakręty na drodze kosiarki bezpośrednio przed stacją ładowania mogą utrudniać dokowanie, które konieczne jest do rozpoczęcia ładowania kosiarki.

Przewód ograniczający może być ułożony na darni lub wkopany na głębokości do 5 cm. Aby w pierwszych dniach można było dokonywać poprawek, zaleca się układanie przewodu na ziemi. Po kilku tygodniach przewód zostanie porośnięty trawą i nie będzie już widoczny. Układając przewód należy upewnić się, że leży on płasko na podłożu, nawet na nierównych odcinkach. W takich przypadkach należy użyć większej liczby kołków montażowych, aby zapobiec uszkodzeniu przewodu przez kosiarkę automatyczną.

Minimalna odległość:
Zachowaj co najmniej 30 cm odstępu od przeszkód, ścian, podwyższonych ścieżek, żwiru, kory, ściółki, niskich grządek i podobnych.

Narożniki:
Nie należy układać przewodu w narożnikach 90°. Podziel narożniki na 2x kąty 45°.

Nachylenie:
Dopuszczalne nachylenie na górnej części skarpy: 35% z zachowaniem minimalnej odległości 30 cm. Dopuszczalne nachylenie w dolnej części skarpy: 17% z zachowaniem minimalnego odstępu 40 cm. OSTRZEŻENIE: Niebezpieczeństwo poślizgnięcia się przy mokrym trawniku.

Krawędzie na poziomie gruntu:
W przypadku ścieżek czy tarasów, położonych na wysokości trawnika, przewód ograniczający można ułożyć bezpośrednio przy ich krawędzi – bez zachowania dystansu 30 cm.  

Model A 

Obowiązuje dla następujących urządzeń:

Bez wyświetlacza – numer artykułu:3413940; 3413941; 3413942; 3413943; 3413944; 3413945; 3413946; 3413947; 3413948; 3413949; 4326363

Z wyświetlaczem –  Numer artykułu: 3413950; 3413951; 3413953; 3413955; 3413952; 4326368

• Koniec przewodu z tyłu stacji ładującej (strona ze stykami) musi być podłączony do zacisku “S1”.
• Końcówka przewodu z przodu stacji ładującej (płaska strona stacji ładującej) musi przechodzić pod środkiem stacji ładującej. W tym celu należy skorzystać z dołączonej prowadnicy, a następnie podłączyć koniec przewodu do zacisku “+”.
• Po zakończeniu i sprawdzeniu instalacji, końce przewodów należy przyciąć tak, aby pozostało maksymalnie 10 cm wystającej długości.
OSTRZEŻENIE: Przewody nie mogą się wzajemnie krzyżować.

 

Model B

Obowiązuje dla następujących urządzeń:

Bez wyświetlacza –  Numer artykułu: 3413961; 3413962

Z wyświetlaczem –  Numer artykułu: 3413980; 3413981

• Końcówkę przewodu biegnącego do stacji ładującej od strony ze stykami należy przełożyć przez otwór w stacji ładującej i podłączyć do prawego, czerwonego zacisku.
• Końcówkę przewodu biegnącego do stacji ładującej (od płaskiej strony stacji ładującej) należy poprowadzić centralnie pod stacją ładującą. Przewód należy umieścić w przewidzianej do tego celu prowadnicy, a następnie podłączyć końcówkę przewodu do lewego czarnego zacisku.
• Przed podłączeniem do zacisków usunąć izolację z końca przewodów na długości 10-15 mm.
• UWAGA: Przewody nie mogą się wzajemnie krzyżować.

Jeżeli przewód ograniczający został ułożony pod ziemią to wertykulacja jest możliwa. Wertykulator zwykle tnie darń na głębokość zaledwie 5 mm, podczas gdy przewód ograniczający jest ułożony do 5 cm pod powierzchnią ziemi. Natomiast jeżeli przewód ograniczający został ułożony na darni, w przypadku najechania na niego wertykulatorem może dojść do jego uszkodzenia.

We wszystkich modelach maksymalna długość przewodu wynosi 250 metrów. Jeśli łączna długość przewodu ograniczającego przekroczy dopuszczalną długość całkowitą, nie można zagwarantować prawidłowego działania instalacji.

Przejścia lub korytarze muszą mieć minimalną szerokość 140 cm (lub 80 cm między przewodem ograniczającym) i maksymalną długość 8 m. Jeśli te wymagania nie zostaną spełnione, nie można zagwarantować, że obszar ten będzie koszony w sposób niezawodny.

Standardowy okres gwarancji wynosi dwa lata. Rejestrując kosiarkę, można przedłużyć gwarancję o dodatkowy jeden rok – w sumie 3 lata gwarancji.

Robot może być naprawiany przez serwis firmy Einhell. Informacje na temat partnera serwisowego można znaleźć pod następującym linkiem: https://einhell.pl/uslugi/kontakt/

Sprawdzić, czy noże są ostre. Tępe nożyki zamiast gładkiego cięcia źdźbeł trawy powodują ich szarpanie co prowadzi do białawych przebarwień na trawniku.

Robot koszący jest zabezpieczony kodem PIN, który uniemożliwia jego użycie przez osoby nieupoważnione. Alarm ostrzegawczy włącza się również, gdy kosiarka zostanie podniesiona.

Model A 

Obowiązuje dla następujących urządzeń:

Bez wyświetlacza  –  Numer artykułu: 3413940; 3413941; 3413942; 3413943; 3413944; 3413945; 3413946; 3413947; 3413948; 3413949; 4326363

Z wyświetlaczem  –  Numer artykułu 3413950; 3413951; 3413953; 3413955; 3413952; 4326368

Jeśli zgubiłeś swój kod PIN, możesz poprosić o nowy. Wystarczy wykonać następujące czynności. Przygotuj paragon i numer seryjny swojego robota koszącego. Będą one potrzebne do uzyskania kodu PIN. Potrzebna będzie również pamięć USB, na której nie ma żadnych danych.
1. Podłącz pamięć USB do portu USB, jak pokazano na rysunku.
2. Przełącz główny wyłącznik do pozycji ON.
3. Naciśnij jednocześnie przycisk POWER i przycisk OK i przytrzymaj je krótko. Robot uruchomi się teraz w trybie startowym.
4. Naciśnij przycisk 1 (lub “Set Work Time”) na klawiaturze.
5. Wyjmij pamięć USB. Odczytaj dane z pamięci USB na komputerze. Robot kosiarka wygeneruje plik tekstowy (*.txt). Plik ten zawiera PUK, czyli osobisty kod odblokowujący. Skontaktuj się z obsługą klienta, aby uzyskać swój kod PIN.

 

Model B

Obowiązuje dla następujących urządzeń:

Bez wyświetlacza  –  Nu,er artykułu: 3413961; 3413962

Z wyświetlaczem  –  Numer artykułu 3413980; 3413981

Możesz poprosić o nowy kod PIN, jeśli zgubiłeś swój. Po prostu wykonaj następujące kroki.
Przygotuj paragon i numer seryjny kosiarki. Potrzebujesz ich, aby otrzymać kod PIN. 
1. Podłącz pustą pamięć USB do złącza USB (w dolnej części urządzenia).
2. Włącz główny wyłącznik (ON).
3. Robot koszący automatycznie zapisze kod PUK na pamięci USB, a następnie zakończy pracę sygnałem dźwiękowym.
4. Wyciągnij pamięć USB. Zaimportuj dane z pamięci USB do komputera. Robot koszący utworzy plik tekstowy (*.txt). Ten plik zawiera kod PUK, osobisty kod. Skontaktuj się z zespołem obsługi klienta, aby uzyskać kod PIN.

 

W przypadku modelu B z wyświetlaczem masz również następującą opcję dostępu do kodu PUK robota koszącego:

Jeśli zgubiłeś swój kod PIN, możesz poprosić o nowy. Po prostu wykonaj następujące kroki.
Przygotuj paragon i numer seryjny robota koszącego. Potrzebujesz ich, aby otrzymać kod PIN. 
1. Naciśnij i przytrzymaj przycisk „SET” przez 6 sekund w trybie zablokowanym. 
2. Na wyświetlaczu pojawi się teraz kod PUK. 3.
3. Skontaktuj się z obsługą klienta, aby uzyskać swój kod PIN.

Pliki aktualizacyjne do robotów Freelexo znajdziesz na stronie  Aktualizacja robota koszacego Freelexo

Wszelkie informacje dotyczące aktualizacji znajdziesz na stronie  Aktualizacja robota koszacego Freelexo

A Ty, którego Freelexo wybierzesz?

Twój koszyk
Scroll to Top