Przeminęło z wiatrem: Akumulatorowe dmuchawy kontra jesienne liście!

Przeminęło z wiatrem!

Z artykułu dowiesz się:

Dmuchawy Einhell kontra liście

Nadszedł ten czas, kiedy upalne dni są już za nami, a lato powoli nas opuszcza. Nadchodzi jesień! Drzewa, które wcześniej były zielone, teraz mienią się na czerwono, pomarańczowo i żółto. Liście powoli opadają na ziemię, co stawia przed nami nowe wyzwania, ponieważ trzeba je jakoś usunąć. Jeśli nadal używasz grabi lub miotły, najwyższy czas to zmienić! Dzięki akumulatorowej dmuchawie do liści, pracujesz nie tylko wydajniej, ale także w sposób przyjazny dla środowiska – bez spalin. Przetestowaliśmy nasze bezprzewodowe dmuchawy do liści Einhell. Sprawdź, do czego są zdolne!
Dmuchawy akumulatorowe Einhell
Mocne, lekkie i wytrzymałe - tak w teście zaprezentowały się akumulatorowe dmuchawy do liści Einhell.

Test akumulatorowej dmuchawy do liści: tak powinna działać dmuchawa!

Jak działa dmuchawa?

Zasada działania dmuchawy do liści jest w rzeczywistości dość prosta. Wentylator napędzany konwencjonalnym silnikiem ze szczotkami węglowymi lub silnikiem bezszczotkowym, stwarza przepływ powietrza. W porównaniu z silnikami szczotkowymi, silniki bezszczotkowe są trwalsze i mocniejsze, ponieważ nie podlegają zużyciu mechanicznemu i nie wymagają konserwacji.

Obsługa dmuchawy

Elementy obsługi, takie jak włącznik/wyłącznik i regulacja prędkości, są łatwo dostępne na obudowie dmuchawy do liści. Uchwyty dmuchawy do liści Einhell są wyposażone w miękki uchwyt, dzięki czemu urządzenie wygodnie i pewnie leży w dłoni.

Dysza

Aby uprzątnąć liście, zabrudzenia i inne zielone odpady, potrzebujesz akumulatorowej dmuchawy do liści z odpowiednią dyszą. W naszych modelach są one mocowane do obudowy, dzięki czemu możesz łatwo zdjąć dyszę, co jest szczególnie pomocne przy czyszczeniu i przechowywaniu. Niektóre modele bezprzewodowych dmuchaw do liści są wyposażone w oddzielną lub teleskopową dyszę. Dzięki temu łatwo dostosujesz bezprzewodową dmuchawę do liści do danego obszaru roboczego i wyczyścisz zarówno szerokie chodniki, jak i miejsca trudno dostępne.

Dmuchawa do liści
Akumulatorowa dmuchawa do liści jest łatwa w obsłudze i dociera nawet do trudno dostępnych miejsc.

Wiele zastosowań. Gdzie można użyć dmuchawy do liści Einhell?

Nie trzeba usuwać jesiennych liści z każdego miejsca w ogrodzie. Jeśli znajdują się one na rabatach, gdzie rośliny przejdą w stan hibernacji, mogą tam pozostać, ponieważ posłużą jako ochrona przed mrozem, a gnijąc, zmienią się w cenną próchnicę. Jest natomiast wystarczająco dużo innych obszarów wokół domu i w ogrodzie, gdzie liście mogą być nie tylko irytujące, ale także szkodliwe i niebezpieczne.

- Ogród

Aby trawnik w przydomowym ogrodzie przetrwał zimę, a wiosną znów był zdrowy i zielony, należy usunąć jesienne liście zalegające na powierzchni trawy. Potrzebuje ona tlenu i światła, które w przypadku pozostawienia liści, będą blokowane. Dzięki bezprzewodowej dmuchawie, liście można łatwo zdmuchnąć na grządki lub ułożyć w stosy bez uszkadzania trawnika!

- Chodniki

Liście, które wolno gniją nie wyglądają zbyt estetycznie. Nie tylko sprawiają, że obejście wydaje się zaniedbane, ale mogą być naprawdę niebezpieczne. Mokre liście na chodnikach stwarzają ryzyko poślizgnięcia się i często prowadzą do poważnych obrażeń. Dlatego ważne jest, aby jak najszybciej usuwać zalegające liście.

- Powierzchnie żwirowe

Spadające liście często osiadają na żwirze. Nie wygląda to dobrze, zwłaszcza gdy podłoże jest jasne. Zamiast mozolnego zbierania, możesz po prostu użyć bezprzewodowej dmuchawy do liści! Za pomocą regulacji mocy i odpowiedniej odległości, możesz ostrożnie zdmuchnąć liście z każdego żwirowego podłoża i dostosować prędkość powietrza tak, aby kamienie pozostały na swoim miejscu.

- Warsztat

Jak wiadomo, gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą! Nie musisz koniecznie używać miotły, aby pozbyć się drewnianych wiórów, kurzu i innych zabrudzeń. Nasza mała i poręczna dmuchawa akumulatorowa TE‐CB 18/180 Li, dzięki dwóm różnym mocom nadmuchu, doskonale nadaje się do wykorzystywania na placach budowy, w warsztacie lub w ogrodzie.

Dmuchawa akumulatorowa w warsztacie
Akumulatorowa dmuchawa Einhell może być również używana w pomieszczeniach, aby błyskawicznie doprowadzić warsztat do porządku.

Czas pracy, waga i wydajność nadmuchu: na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wydajność baterii

Aby dokonać właściwego wyboru przy zakupie bezprzewodowej dmuchawy do liści, należy wiedzieć gdzie i jak intensywnie będziemy z niej korzystać. Masz duże obszary, które trzeba oczyścić z liści i chcesz zaoszczędzić sobie kłopotów z grabieniem? Wtedy ważny jest czas pracy, duża moc nadmuchu i niewielka waga modelu! Sam możesz wpływać na wydajność bezprzewodowych dmuchaw do liści Einhell, wybierając akumulator Power X-Change. Urządzenia z rodziny Power X-Change można bez problemu łączyć ze wszystkimi akumulatorami i wszystkimi ładowarkami. Jeśli bateria jest rozładowana, a praca nie jest skończona, możesz łatwo wymienić akumulator i kontynuować! Możesz także ładować kilka akumulatorów jednocześnie za pomocą naszych ładowarek podwójnych lub quattro.

Prędkość nadmuchu

Prędkość nadmuchu Aby usunąć nie tylko suche, ale także mokre liście za pomocą bezprzewodowej dmuchawy do liści, należy również zadbać o dużą prędkość nadmuchu. Do użytku na zewnątrz i na dużych, szerokich obszarach Twój model powinien osiągać prędkość co najmniej 200 km/h. Oprócz mniejszej dmuchawy akumulatorowej, wszystkie akumulatorowe dmuchawy do liści firmy Einhell mają prędkość nadmuchu do 210 km/h, dlatego zdecydowanie powinieneś się w nią zaopatrzyć! Model GE-LB 36/210 Li E posiada również przełącznik turbo, który oprócz wysokiej prędkości powietrza 210 km/h, generuje bardzo dużą objętość powietrza do 816 m³/h. Mokre liście nie mają szans!

Komfort i waga

Nawet jeśli praca z dmuchawą do liści jest znacznie łatwiejsza i szybsza niż z grabiami, gdy wykonuje się ją przez długi czas, może być męcząca. Ważne jest wtedy, aby bezprzewodowa dmuchawa do liści nie była zbyt ciężka! Niewielka waga urządzenia i baterii, która jest lepiej rozłożona dzięki paskowi nośnemu, ułatwia długotrwałą pracę.
Dmuchawa do liści Einhell akumulatorowa
Duże powierzchnie są szybko czyszczone dzięki dużej mocy nadmuchu. Pas nośny optymalnie rozkłada ciężar dmuchawy do liści.

Ergonomiczna i przyjazna dla środowiska – to zalety akumulatorowej dmuchawy do liści

Bezprzewodowa wolność: dzięki akumulatorom Power X-Change możesz swobodnie poruszać się z bezprzewodową dmuchawą do liści i jesteś całkowicie niezależny od kabli lub gniazd.

Brak spalin: W przeciwieństwie do dmuchaw spalinowych, modele z akumulatorem nie wytwarzają spalin. To nie tylko chroni środowisko, ale także lokalną przyrodę!
Łatwe w użyciu: Lekkie, poręczne i wyposażone w regulowany pasek do noszenia, bezprzewodowe dmuchawy do liści można obsługiwać łatwo i wygodnie.

Dodatkowa wskazówka: Aby wesprzeć niewielkie zwierzęta, możesz zbierać liście w osłoniętym od wiatru zakątku ogrodu. Zimą wiele zwierząt znajduje bezpieczne schronienie w stercie liści, które pozwalają im przetrwać zimę!

Ochrona przed hałasem i pogoda. Kiedy i czy w ogóle można używać dmuchawy do liści?

Słońce, deszcz czy burza. Kiedy warunki są optymalne?

Nie na co dzień i nie przy każdej pogodzie można pracować z dmuchawą do liści. Abyś mógł lepiej kontrolować, gdzie liście mają być wdmuchiwane, aura powinna być jak najbardziej spokojna.
Najlepiej, jeśli ostatni deszcz padał kilka dni temu i liście nie są już mokre, ponieważ wtedy są trudniejsze do przeniesienia. Suche dni z lekkim wiatrem – to idealne warunki do pracy z bezprzewodową dmuchawą do liści!

Wytyczne dotyczące ochrony przed hałasem i godziny pracy. Kiedy można używać dmuchawy do liści?

Trzeba przyznać, że dmuchawy do liści nie należą do najcichszych narzędzi ogrodniczych. Z bezprzewodowymi dmuchawami do liści pracujesz ze znacznie mniejszą wydajnością w porównaniu z dmuchawami benzynowymi, ale nadal musisz przestrzegać przepisów dotyczących ochrony przed hałasem. Ponadto gmina, w której mieszkasz, może zarządzić dodatkowe okresy, w których obowiązuje cisza. Dlatego dobrze przemyśl, kiedy sięgniesz po dmuchawę do liści!
Dmuchawa akumulatorowa do liści Einhell
Dmuchawy do liści nie należą do najcichszych urządzeń - używając dmuchawy pamiętaj o swoich sąsiadach!

Wniosek: Najlepsze akumulatorowe dmuchawy do liści to dmuchawy firmy Einhell

W porównaniu z dmuchawami spalinowymi lub elektrycznymi, z modelem bezprzewodowym pracuje się swobodniej i bardziej ekologicznie. W porównaniu bezprzewodowej dmuchawy do liści wyraźnie widać, że modele firmy Einhell mają bardzo dobry stosunek ceny do wydajności. Po co więc zawracać sobie głowę matematyką? Dzięki zasilanej bateryjnie dmuchawie do liści i akumulatorowi litowo-jonowemu z rodziny Power X-Change oszczędzasz dużo czasu i energii. Twój trawnik podziękuje Ci za usunięcie liści najpóźniej na wiosnę.
Twój koszyk
Scroll to Top