Bezprzewodowy, wydajny i mocny – test praktyczny akumulatorowego odkurzacza do popiołu Einhell

Odkurzacz warsztatowy Einhell

Z artykułu dowiesz się:

Czyszczenie komina czy grilla, w których pali się węglem drzewnym zdecydowanie nie należy do najpopularniejszych prac domowych. Istnieje jednak kilka powodów, dla których należy regularnie to robić. Jeśli jest czysty, z jednej strony zwiększa się jego żywotność, a z drugiej wydajność i spalanie. Czysty piec jest również bezpieczniejszy w obsłudze. Możesz ułatwić sobie uciążliwe czyszczenie za pomocą odkurzacza do popiołu! Nasz bezprzewodowy odkurzacz do popiołu Einhell TE-AV 18/15 Li C-Solo działa całkowicie bez zasilania, dzięki czemu latem możesz łatwo przywrócić do życia swojego grilla. W naszym teście odkurzania popiołu dowiedzieliśmy się, jak na tle innych wypada nasz bezprzewodowy odkurzacz do popiołu i czy bardziej odpowiednią dla Ciebie wersją jest ta przewodowa czy odkurzacz Power X-Change!
Odkurzacz do popiołu Einhell
Elastyczny, kompaktowy i wydajny: dzięki akumulatorowemu odkurzaczowi do popiołu firmy Einhell Twój kominek i grill będą czyste w mgnieniu oka.

Jak działa odkurzacz do popiołu?

Funkcjonowanie i budowa

Zasadniczo odkurzacz do popiołu działa jak zwykły odkurzacz lub odkurzacz na mokro/sucho. Urządzenia te różnią się jednak kilkoma kluczowymi cechami. Odkurzacze do popiołu Einhell są wyposażone w specjalny system filtrów, co sprawia, że ​​sadza i pył trafiają wprost do pojemnika zbiorczego. Zbiornik oraz inne elementy, takie jak rura ssąca, wąż ssący i filtr harmonijkowy są również wykonane z żaroodpornego i niepalnego materiału, takiego jak stal nierdzewna, aluminium czy PCV. Nie zmienia to jednak faktu, że przed czyszczeniem popiół i piec musza ostygnąć, aby uniknąć uszkodzenia urządzenia lub poparzeń!

Odkurzacz do popiołu, a filtr popiołu

Często rozróżnia się odkurzacze popiołu na te z własnym silnikiem i bez niego, przy czym model bez silnika jest zwykle określany tylko jako filtr popiołu lub filtr wstępny popiołu. Ten system filtracji jest następnie podłączony do zwykłego odkurzacza, w pewnym sensie go „ulepszając”, aby filtrował również popiół, sadzę i małe kawałki węgla. Jeśli jednak zostaną zassane również małe wióry lub drzazgi, niektóre elementy odkurzacza i worka filtrującego mogą ulec uszkodzeniu. Odkurzacz do popiołu z silnikiem jest bardziej wytrzymały na takie sytuacje, a także chroni przed niebezpiecznymi odpryskami.

Zalety usuwania popiołu odkurzaczem

Dzięki odkurzaczom do popiołu Einhell piec lub grill można wyczyścić bez konieczności używania miotły i szufelki, i bez wdychania pyłu z zamiatanego popiołu. Nawiasem mówiąc, jest to wielka zaleta odkurzaczy do popiołu: nie wzbijają one pyłu i sadzy, ani nie wyrzucają drobnych cząstek wraz z powietrzem wylotowym, a zasysają je bezpośrednio do pojemnika zbiorczego. Ponadto urządzenia te przekonują swoją niezawodnością i wysoką wydajnością.
Odkurzacze warsztatowe Einhell
Odkurzacze do popiołu Einhell filtrują nawet drobne cząsteczki popiołu i sadzy, dzięki czemu pozostawiają idealnie czysty kominek i grill.

Komu przyda się odkurzacz do popiołu?

W zasadzie odkurzaczem do popiołu można odkurzyć wszystko, z wyjątkiem płynów – lepiej do tego celu użyć odkurzacza na mokro/na sucho. Odkurzacz do popiołu nadaje się szczególnie do grubej warstwy zabrudzeń. Odkurzacz do popiołu jest też bardzo przydatny dla posiadaczy pieców na drewno, kominków i pieców kaflowych, pieców szwedzkich, pieców na pellet czy grilli. Ponieważ to praktyczne urządzenie może być również używane do odsysania pozostałości węgla drzewnego z grilla, odkurzacz jest używany nie tylko zimą w okresach grzewczych, ale także latem.
Czy to grill czy kominek: odkurzacz do popiołu Einhell jest gotowy do użycia zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.

Cechy szczególne bezprzewodowego odkurzacza do popiołu

Bezprzewodowy odkurzacz do popiołu to prawdziwy must-have dla wszystkich fanów bezprzewodowej wolności. Oprócz potężnego systemu Power X-Change jest on wyposażony w szereg funkcji, które przekonują nie tylko w testach, ale przede wszystkim w życiu codziennym.

System czyszczenia filtra

Im więcej odkurzasz, tym więcej zanieczyszczeń trafia do filtra. W rezultacie siła ssania stopniowo spada. Dzięki specjalnemu systemowi czyszczenia filtra, wbudowany filtr jest czyszczony przez naciśnięcie przycisku. Dzięki temu wydajny, bezprzewodowy odkurzacz do popiołu może ponownie osiągnąć swoją pełną moc. Jeśli filtr jest zużyty i zatkany, można go po prostu wymienić na odpowiedni filtr zastępczy.

Pojemnik zbiorczy ze stali nierdzewnej

Odporny na rdzę, stabilny i trwały pojemnik zbiorczy wykonany jest ze stali nierdzewnej. Jest odporny na ciepło i może pomieścić dużą ilość popiołu. Sadza i popiół są bezpiecznie zamknięte w pojemniku, który można łatwo otworzyć i opróżnić za pomocą szybkozłączek.

Aluminiowa rura ssąca

Solidna aluminiowa rura ssąca jest odporna na wysoką temperaturę i dlatego, podobnie jak wąż ssący z PVC, idealnie nadaje się do czyszczenia pieców i grilli opalanych drewnem.

Opcja wydmuchu

Do niektórych zakamarków Twojego pieca opalanego drewnem trudno dostać się za pomocą węża ssącego, ale pomoże Ci w tym przyłącze wydmuchu. W ten sposób te trudno dostępne miejsca można po prostu opróżnić z pyłu, a następnie odkurzyć.

Uchwyt na akcesoria i wąż

Wąż i inne akcesoria są starannie schowane w uchwycie przymocowanym do obudowy i dzięki temu są zawsze pod ręką. Odkurzacz do popiołu można również łatwo schować, aby zaoszczędzić miejsce.

Kółka i uchwyt do przenoszenia

Dzięki czterem zintegrowanym kółkom na spodzie i praktycznemu uchwytowi do przenoszenia, lekki, bezprzewodowy odkurzacz do popiołu jest łatwy do przetransportowania nawet po schodach. To i bezprzewodowa wolność sprawiają, że jest niezwykle wielofunkcyjny!

Podstawowe pytanie: akumulator czy kabel?

W Einhell masz wybór między bezprzewodowym odkurzaczem do popiołu a modelami przewodowymi. Zalety narzędzia akumulatorowego są oczywiste: dzięki wydajnemu akumulatorowi litowo-jonowemu możesz pracować w każdej lokalizacji, niezależnie od przyłącza prądu i bez splątanych kabli. Bezprzewodowego odkurzacza do popiołu możesz również użyć do czyszczenia np. murowanego grilla w ogrodzie. Zrobisz to za pomocą poręcznego urządzenia – bez konieczności szukania przedłużacza. Baterii Power X-Change możesz także używać w kilku urządzeniach. Jeśli więc na razie skończyłeś z bezprzewodowym odkurzaczem do popiołu, możesz nadal używać akumulatora w innych urządzeniach Power X-Change.
Jeśli natomiast używasz odkurzacza do popiołu głównie w domu, gdzie gniazdko jest niedaleko, możesz oczywiście skorzystać również z urządzenia przewodowego. Wszystkie przewodowe modele odkurzaczy do popiołu firmy Einhell są wyposażone w dwumetrowy kabel. Urządzenia różnią się również objętością pojemnika zbiorczego, długością węża ssącego oraz mocą ssania, która wynosi do 175 mbar.
Dzięki firmie Einhell masz wybór pomiędzy przewodowym a bezprzewodowym odkurzaczem akumulatorowym Power X-Change.
Duże powierzchnie są szybko czyszczone dzięki dużej mocy nadmuchu. Pas nośny optymalnie rozkłada ciężar dmuchawy do liści.

Wniosek: kłopotliwe czyszczenie kominków i grilli to już przeszłość

Mając bezprzewodowy odkurzacz do popiołu firmy Einhell, możesz wyrzucić szufelki i miotły w najdalszy zakątek szafy. Dawno minęły czasy, kiedy trzeba było mozolnie wymiatać popiół i sadzę. Dzięki akumulatorowemu odkurzaczowi do popiołu możesz pracować szybko i wydajnie– w pomieszczeniu i na zewnątrz. W naszym teście model ten odznaczył się wysoką wydajnością i posiadał wszystkie ważne funkcje, jak system czyszczenia filtra i możliwość podłączenia dmuchawy. Dlatego uważamy, że bezprzewodowy odkurzacz do popiołu Einhell jest niezbędny dla wszystkich posiadaczy pieców na drewno, pellet, pieców szwedzkich i kaflowych, a także dla wszystkich fanów grilla, którzy pracują z węglem drzewnym.
Twój koszyk
Scroll to Top