Test narzędzi wielofunkcyjnych: przegląd najlepszych modeli firmy Einhell

Z artykułu dowiesz się:

Najlepsze narzędzia wielofunkcyjne firmy Einhell podczas testów

Najlepsze narzędzia wielofunkcyjne: przegląd i funkcje

Narzędzia wielofunkcyjne to kompaktowe i wszechstronne narzędzia do obróbki drewna i metalu. Od piłowania po szlifowanie, dzięki małym maszynom masz wszystko pod kontrolą – dosłownie! 

Pod solidną plastikową osłoną narzędzia wielofunkcyjnego Einhell znajduje się mocny silnik, który oscyluje wymienną głowicą narzędzia. Można na niej zamontować wiele różnych przystawek – takich jak przecinarkazagłębiarka czy szlifierki o różnej gramaturze. Ważne jest, aby moc była odpowiednia dla częstotliwości wibracji. Mogą to zrobić tylko najlepsze narzędzia wielofunkcyjne znanych producentów. W tym porównaniu narzędzi wielofunkcyjnych pokażemy, z których funkcji jesteśmy w Einhell szczególnie dumni.

Narzędzia wielofunkcyjne Einhell z akumulatorem

Wielofunkcyjne narzędzia bezprzewodowe Einhell wywodzą się z praktycznego systemu Power X-Change, którego jesteśmy producentem. W gamie multitooli Power X-Change znajdziesz kompaktowe i lekkie urządzenia, które zostały zaprojektowane z myślą o elastycznym i poręcznym użytkowaniu. Dzięki bezprzewodowej wolności możesz korzystać z narzędzi wielofunkcyjnych w całym domu i ogrodzie bez konieczności podłączania ich do gniazdka elektrycznego.

Nowoczesna bateria litowo-jonowa o pełnej mocy 18 V zapewnia niezbędną wydajność. Szczególnie praktyczne: akumulatory litowo-jonowe i ładowarki systemu Power X-Change mogą być również używane ze wszystkimi innymi urządzeniami Power X-Change. Nie musisz kupować różnych akumulatorów do swoich narzędzi, zawsze możesz polegać na wysokiej jakości i wyższej wydajności akumulatorów i ładowarek Einhell. To zaleta, którą dosłownie można kupić w zestawie.


Narzędzia wielofunkcyjne z uchwytem do szybkiej zmiany nasadek

Kolejną zaletą niektórych modeli firmy Einhell w teście narzędzi wielofunkcyjnych jest szybkozłączka z montażem bez użycia narzędzi! Pozwala to bardzo łatwo i błyskawicznie przełączać się między poszczególnymi nasadkami. Czy to brzeszczot, szlifierka trójkątna czy skrobak: magnetyczny uchwyt narzędziowy znacznie ułatwia pracę z akcesoriami, ponieważ nie jest potrzebny żaden dodatkowy sprzęt ani narzędzia. Możesz więc pracować jeszcze wydajniej i wygodniej z wielofunkcyjnym narzędziem oscylacyjnym – sprytnie wykonanym przez producenta!

Narzędzia wielofunkcyjne z podłączeniem do sieci

Nie może ich zabraknąć w tym porównaniu: przewodowe narzędzia wielofunkcyjne firmy Einhell z podłączeniem do sieci. Urządzenia są tak samo poręczne, jak ich odpowiedniki zasilane baterią, ale oferują maksymalną moc do szczególnie trudnych zadań związanych z cięciem i szlifowaniem. Pełne 300 watów mocy zapewnia do 40 000 oscylacji urządzenia oscylacyjnego.To sprawia, że narzędzia wielofunkcyjne z podłączeniem do sieci są najmocniejszymi urządzeniami w teście – idealne dla ambitnych majsterkowiczów, którzy regularnie wykonują trudne i różnorodne prace w drewnie, metalu lub plastiku.

Praca z narzędziem wielofunkcyjnym

Multitool to idealne urządzenie do mniejszych i większych prac związanych z drewnem, metalem i tworzywami sztucznymi. Podczas testu byliśmy pod szczególnym wrażeniem jego wszechstronności. Nie ma znaczenia, czy tniesz, szlifujesz czy skrobiesz: narzędzie wielofunkcyjne to wszechstronne urządzenie, bez którego żaden majsterkowicz nie chce się obejść. W naszym praktycznym teście pokażemy, które funkcje przekonały nas najbardziej.

Piłowanie multitoolem

Piłowanie jest prawdopodobnie najważniejszą funkcją narzędzia wielofunkcyjnego. Piła w multitoolu sama w sobie też jest wszechstronna – decydującym czynnikiem jest tutaj to, który brzeszczot jest zamontowany na urządzeniu.

Większość urządzeń jest dostarczana z dwoma brzeszczotami w zestawie, jednym do cięcia i jednym do cięcia wgłębnego. Ze względu na ruch oscylacyjny głowicy, narzędzie wielofunkcyjne może doskonale pełnić obie funkcje.

Większość narzędzi wielofunkcyjnych dostarczana jest z nasadkami do różnych zastosowań.

Piłą tnącą z łatwością przetniesz deski, rury, metalowe pręty czy gwoździe. Z drugiej strony zagłębiarka umożliwia wykonywanie szczególnie głębokich i czystych cięć. Prostokątne wycięcia, wgłębienia i otwory w drewnie, plastiku, a nawet metalach nieżelaznych z tym urządzeniem nie stanowią już problemu!

Ponadto multitool sprawdzi się również przy regulacji ościeżnic drzwiowych oraz przy drobnych naprawach parkietu czy desek na podłodze. Jak widać, prawdziwa wszechstronna piła! Ale narzędzie wielofunkcyjne potrafi znacznie więcej!

Szlifowanie multitoolem

Dzięki beznarzędziowej wymianie nasadki możesz zmienić pilarkę w potężną szlifierkę ręczną w zaledwie kilka sekund. Zalety szybko stają się widoczne w teście praktycznym – poręczne urządzenie pozwala łatwo dostać się w trudno dostępne miejsca, a szlifierką trójkątną można perfekcyjnie zeszlifować kąty i narożniki.

Szybki ruch oscylacyjny trójkątnej płyty szlifierskiej z częstotliwością do 40 000 drgań na minutę zapewnia szczególnie szybkie i czyste rezultaty szlifowania drewna, tworzywa sztucznego, a nawet metalu. Z multitoolem w bardzo krótkim czasie osiągniesz doskonałe rezultaty!

Tak działa szlifowanie multitoolem


Skrobanie multitoolem

Przejdźmy do trzeciej funkcji multitoola: skrobania! W przeciwieństwie do szlifowania lub piłowania, skrobanie jest delikatnym sposobem usuwania nawet uporczywych pozostałości materiału z drewna, plastiku lub metalu. W szczególności klej, farby, silikon lub naklejki można szybko usunąć za pomocą skrobaka bez uszkadzania drewna lub metalu. 

Ważne: Z prędkością do 40 000 drgań na minutę, nasadka zgarniacza przejmuje pracę, która w innym przypadku musiałaby być wykonana ręcznie za pomocą szpachelki, pilnika lub strugarki. Narzędzie wielofunkcyjne usuwa większość niechcianych pozostałości w ciągu kilku sekund. Po prostu wsuń skrobak pod osad i pozwól urządzeniu pracować za Ciebie!

Skrobanie multitoolem? To jest to!

Narzędzie wielofunkcyjne: do jakich materiałów?

Narzędzie wielofunkcyjne nadaje się do prawie wszystkich materiałów. Od drewna i metalu po tworzywa sztuczne i gips, dzięki odpowiednim przystawkom można pracować na wszystkich materiałach typowych dla majsterkowiczów. 

Ważne jest, aby zawsze wybrać odpowiednią przystawkę. Na przykład potrzebujesz brzeszczotu specjalnie zaprojektowanego do metalu, aby móc ciąć gwoździe lub rury. Istnieje wiele różnych arkuszy ściernych o różnej gradacji do drewna. To samo dotyczy również tworzyw sztucznych.

Akcesoria i nasadki do narzędzia wielofunkcyjnego

Aby uzyskać maksymalną wydajność narzędzia wielofunkcyjnego, potrzebujesz odpowiedniego osprzętu. Mamy duży wybór! Niektóre przystawki, takie jak piły tnące, piły wgłębne, szlifierki trójkątne i skrobaki są dołączone do modeli Einhell jako zestaw akcesoriów. Ponadto możesz jeszcze bardziej elastycznie korzystać z narzędzia wielofunkcyjnego dzięki akumulatorom, ładowarkom i wielu innym przystawkom. Przyjrzyjmy się bliżej najlepszym akcesoriom:


Przystawka piły do ​​narzędzia wielofunkcyjnego

Dzięki narzędziu wielofunkcyjnemu masz dwie opcje cięcia: piłę do przecinania i piłę do cięcia wgłębnego. Odpowiednie brzeszczoty są dostępne dla danej funkcji i ciętego materiału. Oprócz materiału ważny jest również rozmiar. Zanim kupisz brzeszczot do narzędzia wielofunkcyjnego, powinieneś dokładnie zaplanować, jakie prace chcesz nim wykonywać.

Przystawki szlifierskie do multitoola

Nasadki szlifierskie są zasadniczo podobne do brzeszczotów. Również tutaj akcesoria są dostępne w różnych rozmiarach i wersjach do drewna, metalu lub tworzywa sztucznego. Bardzo ważne jest, aby wybrać odpowiednią ziarnistość do swojego zadania! Na przykład grubym ziarnem można usunąć farbę i warstwy farby. Z drugiej strony, aby deski lub drewno były ładne i gładkie, potrzebny jest papier ścierny o drobnym ziarnie. Najlepiej dowiedzieć się wcześniej lub zasięgnąć porady w sklepie z narzędziami, które szlifierki będą najbardziej odpowiednie.

Skrobak do multitoola

Przystawki skrobiące są również dostępne w różnych rozmiarach i wersjach. Ponieważ nie obsługują samego przedmiotu obrabianego, wybór materiału odgrywa tutaj mniejszą rolę. Istnieje jednak kilka różnic. Skrobaki wykonane ze stali nierdzewnej są szczególnie trwałe i wydajne. Nadają się do usuwania resztek farby lub kleju, naklejek czy nadruków z drewna.

Baterie i ładowarki do multitoola

Czym byłoby bezprzewodowe narzędzie wielofunkcyjne bez energii? Nawet jeśli akumulatory producenta Einhell są szczególnie trwałe i oferują dużą moc, zawsze powinieneś mieć pod ręką naładowany akumulator zapasowy. Dzięki niemu możesz kontynuować pracę w dowolnym momencie po naładowaniu baterii. 

W naszej ładowarce akumulatory ładują się wyjątkowo szybko i bezpiecznie. Jest to rozsądna inwestycja dla każdego, kto chce regularnie pracować bezprzewodowo z naszymi narzędziami.

Warto pamiętać: narzędzia bezprzewodowe w teście narzędzi wielofunkcyjnych są również dostępne jako zestaw z ładowarką i akumulatorem. To kolejny przypadek, w którym stosunek ceny do jakości jest najlepszy z możliwych.

Bezpieczna praca z urządzeniem wielofunkcyjnym

Jak w przypadku każdej maszyny i każdego elektronarzędzia, również podczas pracy z multitoolem należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Przed pierwszym użyciem maszyny należy dokładnie zapoznać się z załączoną instrukcją obsługi producenta i upewnić się, że urządzenie jest użytkowane zgodnie z przeznaczeniem.

Ponadto zalecamy pracę wyłącznie z wyposażeniem ochronnym. Obejmuje to solidne rękawice, okulary ochronne i trudnopalną odzież ochronną. Możesz także nosić ochronniki słuchu dla wrażliwych uszu.

Bezpieczeństwo jest priorytetem podczas pracy z narzędziem wielofunkcyjnym

Te zalety można zobaczyć w teście narzędzi wielofunkcyjnych Einhell!

W naszym praktycznym teście narzędzia wielofunkcyjne firmy Einhell pokazują się z jak najlepszej strony. Nadal jesteśmy entuzjastycznie nastawieni do elastyczności i wszechstronności tych potężnych urządzeń. Szczególnie spodobały nam się bezprzewodowe multitoole z serii Power X-Change. Nie spodziewaliśmy się tak dużej mocy po narzędziu bezprzewodowym! Jak zwykle w przypadku producenta takiego jak Einhell, narzędzia wielofunkcyjne są wysokiej jakości. Dzięki temu możesz cieszyć się swoim urządzeniem przez długi czas – i to w wyjątkowo niskich cenach. Narzędzia wielofunkcyjne Einhell są prawdziwymi zwycięzcami w zakresie stosunku ceny do wydajności w testach praktycznych i na całym rynku. Zostań prawdziwą złotą rączką dzięki wielofunkcyjnym narzędziom Einhell!

Twój koszyk
Scroll to Top